«Atgal
Titulinis »

Skambėjo...

2018 m. XII festivalio atidarymo koncertas „MŪSŲ DOVANA LIETUVAI“

XII tarptautinio akordeono muzikos festivalio-konkurso atidarymo koncertas „Mūsų dovana Lietuvai“ vyko balandžio 5 dieną „Saulės“ koncertų salėje. Renginys skirtas Lietuvos valstybingumo atkūrimo jubiliejui paminėti. Koncerte dayvavo Lietuvos Nacionalinio akordeonistų konkurso laureatai. Koncerto vedančioji Raimonda Sližienė nuoširdžiai pristatė kiekvieną atlikėją, nutiesė emocinius takus tarp atlikėjų ir klausytojų, apžvelgė viso konkurso eigą, paskelbė jo nugalėtojus. Atsidėkodami už galimybę muzikuoti ir būti laimingais savo šalyje atlikėjai klausytojams dovanojo daug gražių, pilnų teigiamų emocijų muzikos akimirkų. Koncerto pabaigoje skambėjo Linos Rovaitės siuita „Šimtmetis“, kurią atliko VDU Muzikos akademijos kamerinis ansamblis. Šis koncertas ir visas mokinių ir mokytojų įdėtas darbas išaugo į gražią akordeono muzikos garsų puokštę ir suskambėjo Lietuvos šimtmečiui.

Koncertų ciklas „TAIP SKAMBA BALTIJA“

Akordeonistų organizuotas koncertų ciklas, skirtas Estijos, Latvijos ir Lietuvos valstybingumo 100-sioms metinėms paminėti vyko rugpjūčio 25–27 dienomis.

Jau pirmasis sustojimas prie Baltijos jūros Latvijos teritorijoje buvo kupinas įspūdžių ir geros nuotaikos. Toliau repeticijos ir koncertas Estijoje, dalyvaujant Estijos televizijai, kelionė kruiziniu laivu į Švediją, koncertai Švedijoje centrinėje Stokholmo aikštėje, dalyvaujant Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasadoriams, kur buvo prisimintas Baltijos šalių nueitas kelias iki valstybingumo atkūrimo bei koncertas Estijos bendruomenės šventėje ir koncertas Latvijoje. Koncertų ciklo pabaiga – tarptautinio akordeonistų orkestro „Baltic tremolo“ koncertas Lietuvoje, festivalio „Linksmasis akordeonas“ metu.

Ansamblių paradas „CRAZY ACCORDEON“

Spalio 12 dieną Šiaulių krašto muzikos ir meno mokyklų jaunuosius akordeonistus į Šiaulius sukvietė ansamblių paradas „Crazy accordeon“.

1997 metais būtent ansamblių paradu prasidėjo dabartinis tarptautinis akordeono muzikos festivalis „Linksmasis akordeonas“.

Tuomet, vienos dienos renginyje, pagrindinis akcentas buvo Šiaulių krašto muzikos ir meno mokyklų ansamblių koncertas.

Šiemet koncertas-paradas suskambo jau XII kartą. Šešių muzikos mokyklų akordeonistai kartu su kitų muzikos specialybių mokiniais grojo jaukioje Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos salėje. Mokiniai dalijosi savo kūrybinio darbo džiaugsmu tiek tarpusavyje, tiek su gausiai susirinkusiais festivalio dalyviais, pedagogais, artimaisiais. Mokiniams muzikavimas kartu – tai kūrimo drauge malonumas ir atsakomybė už kartu muzikuojantį, tai galimybė pažinti giliau muziką ir ja dalintis su kitais.